Kulisvar'da bugün neler var?

Print
Haber Tarihi : 26.02.2022 11:18
FaceBook paylaş Twitter paylaş Google paylaş Yahoo paylaş MSN paylaş Hotmail paylaş Delicious paylaş Digg paylaş

Kulisvar'da bugün gündem yine çok kalabalık


Kulisvar'da bugün neler var?
ALİ BABACAN’DAN UKRAYNA’NIN İŞGALİ ÇIKIŞI 

‘Ukrayna halkının amasız ve fakatsız yanındayız’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bursa’da partisinin Nilüfer ilçe kongresinde konuştu. Babacan şu ifadeleri kullandı: “Bombalar, sirenler ve postal sesleriyle güne uyanan Ukrayna halkının, amasız ve fakatsız yanındayız. Amasız, fakatsız, ikirciksiz… Çünkü birileri postal sesleri Doğu’dan gelince heyecana kapılıyor. Çoktan tarihe gömülmesi gereken emperyal hayallerle yatıp kalkıyorlar. Ülkemizin tarihi ittifaklarını temelden sarsmak istiyor. Görüyoruz onları. Bugünler çok önemli sınav. Herkes duruşunu, niyetini açığa döküyor. Bizim için asıl olan ilkelerdir. DEVA Partisi, tepki vermek için kurşunu kimin sıktığına bakmaz, postal sesleri nereden geliyor diye beklemez. Uluslararası hukuku çiğneyen her kimse, onun karşısında durur.”

‘Erdoğan’a ‘stalkerlık’ yapmasını tavsiye ediyorum’

“Sayın Erdoğan ‘Muhalefet partilerinin projesi yok’ diyor. Haberleri sabah akşam partili medyadan dinlediği için uydurulmuş gerçeklik dünyasını izliyor, orada da projelerimizi görmüyor. Kendisine tavsiyem sadece TRT’ymiş, A Haber’miş falan izlemesin. Proje görmek istiyorsa buyursun, DEVA Partisi’nin internet sitesine, Youtube sayfasına, sosyal medya hesaplarımıza bir baksın. Kendisine, çaktırmadan bir ‘stalkerlık’ yapmasını tavsiye ediyorum. Biraz kopya çekip, memleket için hayırlı birkaç fikir edinmesi için çok faydalı olacaktır. Kendisini Beştepe Harikalar Diyarı’na hapsetti.”

POLİTİKA                                                                                                                                                                       

PENÇE ŞİMŞEK BÖLGESİ İLE BARIŞ PINARI VE ZEYTİN DALI BÖLGELERİNDE 12 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesi ile Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerine saldırı girişiminde bulunan 12 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: NATO KARARLI BİR ADIM ATMALI
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Batı ülkelerinin Ukrayna için bir adım atmadığını ve sadece nasihatte bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, "Sıradan bir kınama cümbüşüne dönmemeli. NATO kararlı bir adım atmalı" dedi.

ŞENTOP: TÜRKİYE, MONTRÖ ANTLAŞMASI HÜKÜMLERİNE HARFİYEN RİAYET EDECEK
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Montrö Antlaşması'ndaki hükümlerin açık ve net olduğunu, Türkiye'nin anlaşma hükümlerine harfiyen riayet edeceğini belirtti.

ÖZTRAK: SARAY HÜKÜMETİ KRİZE HAZIRLIKSIZ YAKALANDI
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Rusya-Ukrayna krizine hükümetin hazırlıksız yakalandığının altını çizerek, "Tüm uyarılara rağmen, Saray Hükümetinin böyle bir duruma hazırlık yapmadığı ortaya çıktı. Biz bu konuda pek çok uyarıda bulunduk. Saray, “Duymadık, görmedik, beklenmedik bir durum” diyemez." ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU: MUHALEFETİN CUMHURBAŞKANI ADAYI KILIÇDAROĞLU DA OLABİLİR AMA ÇOK İYİ ETÜT EDİLMELİ
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, muhalefetin cumhurbaşkanı adayının "seçilmesinde tereddüt edilmeyecek" bir aday olması gerektiğini belirterek "O aday Sayın Kılıçdaroğlu olursa, o da olur. Ama iyi araştırılması, iyi etüt edilmesi gerekir." dedi. 

DÜNYA                                                                                                                                                                 

PUTİN, UKRAYNA ORDUSUNA DARBE ÇAĞRISI YAPTI
Rusya Savunma bakanlığı Kiev'in batısının kuşatıldığını ve başkentin yakınındaki Hostomel'de havalimanının ele geçirildiğini duyurdu. Ukrayna ordusuna seslenen Putin, "İktidarı kendi elinize alın" dedi.

AB'DEN PUTİN VE LAVROV'A YAPTIRIM
Avrupa Birliği (AB) yetkilisi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Avrupa'da bulunan mal varlıklarının dondurulduğunu açıkladı.

AVRUPA KONSEYİ, RUSYA'NIN TEMSİL HAKKINI ASKIYA ALDI
Rusya'nın, Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesi nedeniyle Avrupa Konseyi'nin Bakanlar Komitesi'nde ve Parlamenterler Meclisi'nde temsil hakkı askıya alındı.

EKONOMİ                                                                                                                                                                   

BENZİN VE MOTORİNE ZAM
Benzinin litre fiyatına bugünden geçerli olmak üzere 1 lira 61 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 1 lira 51 kuruş zam geldi.

ŞUBAT AYI EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİ AÇIKLANDI
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayı ekonomik güven endeksi verilerini açıkladı. Ekonomik güven endeksi Ocak ayında 100,8 iken, Şubat ayında yüzde 2.6 oranında azalarak 98,2 değerine düştü.

TÜRK-İŞ: AÇLIK SINIRI 4 BİN 500 TL'Yİ AŞTI
Türk-İş Açlık ve Yoksulluk Sınırı araştırmasına göre açlık sınırı 4.552,56 TL’ye, yoksulluk sınırı 15.139,90 TL’ye, bekâr bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ ise aylık 5.969,80 TL’ye yükseldi. 

KAZANÇLARI BASİT USULDE TESPİT EDİLEN 835 BİN ESNAF BU YIL BEYANNAME VERMEYECEK
Kazançları basit usulde tespit edilen berber, kuaför, tesisatçı, tuhafiyeci, marangoz, kaportacı, lastikçi, tornacı, çay ocağı işleticisi, terzi, tamirci gibi yaklaşık 835 bin küçük esnafın gelirleri bu yıl ilk kez vergiden istisna edildi.


ANASAYFA |GÜNDEM |BÖLGESEL |SİYASET |EKONOMİ |DÜNYA |SPOR |SAĞLIK |TEKNOLOJİ |KULİSVAR |BİLİM-EĞİTİM |KÜLTÜR SANAT |MAGAZİN
GİRİŞ SAYFAM YAP| |RSS ÖZET AKIŞI|İLETİŞİM|KÜNYE
Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir. Tüm hakları saklıdır.