Kulisvar'da bugün neler var?

Print
Haber Tarihi : 09.09.2021 15:01
FaceBook paylaş Twitter paylaş Google paylaş Yahoo paylaş MSN paylaş Hotmail paylaş Delicious paylaş Digg paylaş

Kulisvar'da bugün gündem yine çok kalabalık


Kulisvar'da bugün neler var?
POLİTİKA
 
PEKER İSTİKAMET BİLDİRDİ

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, “Dış politikaya katkı sağlamak için Suriye’ye gidiyorum. Oradan da Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan ve Ermenistan’a geçeceğim.” dedi.

GÜNEY KIBRIS EĞİTİM BAKANLIĞI, ATATÜRK’ÜN ANLATILDIĞI KİTABI TOPLATMA KARARI ALDI

Güney Kıbrıs Eğitim Bakanlığı, orta eğitimde kullanılan "Oxford Discover Futures 3 Workbook" isimli kitapta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatan bir bölümün yer alması dolayısıyla kitabın toplatılması yönünde karar aldı.

ÇELİK'TEN, DERS KİTABINDA ATATÜRK SAYFASININ YIRTILMASINA TEPKİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Rum Kesimi'nde ders kitabında Atatürk sayfasının yırtılmasına tepki göstererek, "Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yetkililerinin bir ders kitabından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anlatıldığı sayfanın yırtılması talimatını vermesi, Rum kesimi yöneticilerinin Atatürk’ün temsil ettiği değerlerimize düşmanlığının ifadesidir."

ŞENTOP: ÇAĞIMIZIN TEHLİKESİ DİJİTAL FAŞİZMDİR

İktidar, bir ‘sansür yasası’ olarak getirilmesinden kaygı duyulan sosyal medya düzenlemesi için zemin hazırlamaya yönelik söylemini sürdürüyor. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Karşı karşıya bulunduğumuz en büyük tehditlerden biri dijital faşizmdir” dedi.
 
KILIÇDAROĞLU: DÜNYADA EN KÖKLÜ SİYASİ PARTİLERDEN BİRİSİ CHP’DİR

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın yeni binası, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hizmete açıldı. Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, “Dünyada en köklü siyasi partilerden 4 veya 5 partiden birisi CHP'dir. Bizi kavga alanına çekmek isteyebilirler. Bütün arkadaşlarıma sesleniyorum sakin olacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar bu ülkeye demokrasi getireceğiz” diye konuştu.
 
SANCAR: ORTAK ADAY FİKRİNE AÇIĞIZ

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar cumhurbaşkanlığı seçimleri için muhalefetle ortak aday çıkarılması fikrine açık olduklarını belirterek "Önce ilkeler ve seçim güvenliği konuşulmalı." dedi.
 
AKŞENER'DEN 'ÇOKLU MAAŞ' TEPKİSİ

İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Senin oğlun işsizken, senin kızın atanamamışken 5 tane maaş alan danışmanı görmeni engelliyorlar, 11 tane maaş alan yöneticiyi görmeni engelliyorlar. Haram olsun, zıkkım olsun o ayrı bir şey ama bunun hesabını hep birlikte soracağız" dedi


MUHARREM İNCE’YE 5 AY HAPİS CEZASI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 13 Aralık 2012’de, Silivri’deki duruşma salonunda bir jandarma üsteğmene yönelik “O milletvekili dokunamazsın, dokunursan o elini kırarım” sözü nedeniyle yargılandığı davada ‘kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme’ suçundan beş ay hapis cezasına çarptırıldı.

EKONOMİ
 
KAVCIOĞLU: SON ÇEYREKTE ENFLASYONUN DÜŞÜŞ EĞİLİMİNE GİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte enflasyonun düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz." dedi. 
 
İZMİR’DE BATI ANADOLU SERBEST BÖLGESİ KURULUYOR

İzmir'de Batı Anadolu Serbest Bölgesi kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, serbest bölgede 4 milyar dolarlık ticaret hacmi ve 20 bin kişilik istihdam hedeflendiğini açıkladı.
 
DÜNYA

ERDOĞAN, İTALYA BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İtalya Başbakanı Mario Draghi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İtalya Başbakanı Draghi’nin talebiyle gerçekleşen görüşmede, Türkiye-İtalya ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, NATO müttefiki İtalya’dan Türkiye’nin ilişkilere atfettiği öneme mütenasip karşılık görmeyi beklediklerini ifade etti.
   
ERMENİSTAN'DAN TÜRKİYE İLE GÖRÜŞMEYE YEŞİL IŞIK

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye ile ilişkileri düzeltmek için görüşmeye hazır olduklarını söyledi. Paşinyan, Erdoğan'ın geçen ayki açıklamalarını "fırsat" olarak gördüklerini belirtti.

TÜRKİYE-MISIR İSTİKŞAFİ İSTİŞARELERİNİN İKİNCİ TURU ANKARA’DA TAMAMLANDI

Türkiye ve Mısır arasında 2013'ten sonra kopma noktasına gelen ilişkilerin yeniden tesisi için ülkeler arasında yapılan istikşafi istişarelerinin ikinci turu Ankara'da tamamlandı. Dışişleri Bakan Yardımcıları başkanlığındaki heyetler arasında yapılan görüşme sonrası, "normalleşme için ilave adımların atılması" mesajı verildi.

COVİD

MEB'DEN COVID-19'LA İLGİLİ MAZERET KARARI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi'nde kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olanlar yüz yüze eğitimde mazeretli sayılacak.

ANASAYFA |GÜNDEM |BÖLGESEL |SİYASET |EKONOMİ |DÜNYA |SPOR |SAĞLIK |TEKNOLOJİ |KULİSVAR |BİLİM-EĞİTİM |KÜLTÜR SANAT |MAGAZİN
GİRİŞ SAYFAM YAP| |RSS ÖZET AKIŞI|İLETİŞİM|KÜNYE
Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir. Tüm hakları saklıdır.