İYİ Parti Ortahisar’da seçim heyecanı

Print
Haber Tarihi : 03.12.2022 16:53
FaceBook paylaş Twitter paylaş Google paylaş Yahoo paylaş MSN paylaş Hotmail paylaş Delicious paylaş Digg paylaş

İYİ Parti Ortahisar’da kongre heyecanı yaşanıyor. İki adayın yarışacağı seçim Park restoran’ta gerçekleşti.

İYİ Parti Ortahisar’da seçim heyecanı
Saadet partisi, Gelecek partisi de il ve ilçe başkanlığı nezdinde kongreyi taklip ediyorlar.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İl Başkanı Azmi Kuvvetli ve ilçe başkanları katıldı.

Kongrede oy kullanma hakkı olan 430 delege var.

Mevcut başkan ve başkan adayı Erdal Uzun mavi ile Seher Melek ise sarı liste ile  yarışıyor.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Yapılan konuşmaların ardından ise oy kullanma işlemi başladı.

Sandıklar 17:00'da kapanacak ve oy kullanma işlemine geçilecek.

Mevcut başkan ve başkan adayı Erdal Uzun kongrede yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"İyi parti seçimlerde tüm teşkatlarıyla birlikte çalışacaktır. il belde ve köylerde teşkilatlarımız çalıştı ve özgüven kazandı ve psikolojik üstünlüğü  ele geçirdi. Üye sayımız her gecen gün artmaktadır. Ortahisarda 72 mahallede mahalle teşkilatlarımız kurulmuş ve faaliyelerine devam etmektedir. Sayın koray aydının ifade ettiği gibi partimizin üye sayısını her gecen gün arttırmaktayız.Esnaf ziyaretlerimiz devam etmektedir. Kapı çal gönül al projemiz büyük bir ilgi ve olumlu dönüşler görmüştür. Kalan sorunları iktidar olduğumuzda teker teker çözeceğiz. seçimlere 7 ay kaldı bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. 20 yıl sonunda bin türlü sorunu çözmeye hazırırız. Bunun adresi İyi partidir. Ülkede kötü bir tablo var . biz variz. Milliyetçi ve cesuruz.Gücümüzü milletten alıyoruz. İktidarın yolun milletten gecer. ilçe ilçe belde belde geziyoruz. iyi parti iktidara yürüyor. ak parti gidiyor iyi parti geliyor. Millet iyi partiyi çağırıyor."

İYİ Parti Trabzon Melletvekili Hüseyin örs kongrede yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Zor günlerde karşımızda devletin olduğu, devletin imkanları olduğu zor günlerde partinin kuruluşuna gönül veren herkese teşekkür ediyorum. Tüm zorluklara rağmen eğilemeyen Meral Akşener ile beraber 5 yıllık bir parti şu an da Türk milletinin umudu haline geldi.

Yan gelip yatma yeri değil aziz milletimize hizmet etme yeri. Önümüzde bir dönem var kısa bir zaman kaldı seçim dönemi yaşayacağız. Her seçim dönemi bilbordlara bakarım. Tren gelmiş, Arsin’e yatırım adası yapılmış müjdeler yazılır çizilir… İşsizliğin en çok yaşandığı şehir, pahalılığın fazla olduğu kiraların en fazla arttı yer Trabzon.

Gelecekler, diyecekler şu kadar adam çalıştıracağız . Biz de diyeceğiz ki hani çevre yolu hani demir yolu? Biz de bunları soracağız. En önemli sorun işsizlik . Trabzon’a yatırım yapmıyorlar. Betona yatırımı yaparlar ama gençlerimize yapmazlar. İYİ Parti bu kötü gidişe dur demek için var. Millete hürriyet getirmek için var. liyakatli insanlar helali haramı ayıran insanlar iş başına gelsin diye İYİ parti var. Sıra İYİ partiyi Ortahisar’da 1. parti yapma zamanıdır

Yomra belediye başkanı Mustafa Bıyık "Divandaki arkadaşlarımız gülerse herkes güler. bugün buradan cıkacak olan sonuç ne olursa olsun. herkesin katkıda olacağına inanıyorum. güçlü bir karşılıklı calışma olmuştur. her iki arkadaşıma da iyi dileklerimi sunuyorum. başarılar diliyorum."

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Az Mi Kuvvetli kongrede yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:


"Sayın Salih Cora, güney çevre yolunun ihalesinin yapılacağını söyledi. Ne kadar ilginç Trabzon’un sorunu var, Demir yolu hattı projesine ihtiyacı var. 20 yılda hiç birini yapamadılar. Bugüne kadar vaat olarak kaldı. 4 tane AK Parti bakanı bir şey yapamadı. Bu millet onlara o geçişi vermeyecek. 2002 de asgari ücretle 7 tane çeyrek altın alıyordu. Her dönem otururlar konuşurlar. Sokaktaki enflasyona ulaşamadılar. Türkiye’yi felakete sürüklediler. Önümüzde ki dönen inşallah genel başkanımızı başbakan yapacağız. Bu parti kurulurken kimse yoktu. İYİ parti Türkiye’nin umudu oldu iktidara yürüyor. Bu kongre hayırlara vesile olsun. Bu seçimin partiye önemli katkısı olacağını düşünüyorum. Bu kongrenin kaybedeni yok kazananı İYİ parti olacak. Ortahisar yeni başkan ve yönetimiyle iyi işler yapacak inanıyorum. Verilen mücadeleye katkı ve desteği yapmaya hazırım. Gitmesi gereken mutlaka gitmelidir."


ANASAYFA |GÜNDEM |BÖLGESEL |SİYASET |EKONOMİ |DÜNYA |SPOR |SAĞLIK |TEKNOLOJİ |KULİSVAR |BİLİM-EĞİTİM |KÜLTÜR SANAT |MAGAZİN
GİRİŞ SAYFAM YAP| |RSS ÖZET AKIŞI|İLETİŞİM|KÜNYE
Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir. Tüm hakları saklıdır.