Bahçeli 'Türkiye'yi karanlığa boğamayacaksın'

Print
Haber Tarihi : 26.04.2022 13:49
FaceBook paylaş Twitter paylaş Google paylaş Yahoo paylaş MSN paylaş Hotmail paylaş Delicious paylaş Digg paylaş

Evinin elektriği kesilen CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef alan MHP lideri Bahçeli, "Şahsen uyarmıştım, ödemezse elektriğin kesilmesi gerektiğini ifade etmiştim" dedi.

Bahçeli 'Türkiye'yi karanlığa boğamayacaksın'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Burada konuşan Bahçeli'nin gündeminde 6'lı masa, terörle mücadele, evinin elektriği kesilen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları ve iddiaları, HDP'li Garo Paylan'ın 'soykırım tanınsın' kanun teklifi vardı.


Millet İttifakı'nın 6'lı zirvesini hedef alan Bahçeli "Zillet ittifakı Türk milletinin ekmeğini yese de gavurun kılıcını sallamaktan rahatsızlık duymuyor. Toplanıp toplanıp dağılıyorlar, sahte gülümsemelerle günü kurtardıklarını sanıyorlar. Zillet ittifakını Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem dolduruşuna getirip yuvarlak masa bildirilerini hazırlayan dış güçlerdir." dedi.


Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP lideri Bahçeli, Gezi Davası kararlarına ilişkin "Yargıya saygı duyulmalıdır. Konu üzerinde uzun yıllar tartışmalarla, bunu önlemeye çalışanlar da yargının bu kararına saygılı olarak her şeyi kabullenmek durumunda olmalıdır" derken, "Osman Kavala’yı ideolojik olarak kendimden farklı görürüm. Bugünden itibaren Osman kardeşimdir, adalet bu kararı verenlere haramdır" şeklinde bir paylaşımda bulunan eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Sazak için, "Sayın Süleyman Sazak'ın bizimle bir ilişkisi kalmamıştır" dedi.


Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:


MHP ve Cumhur ittifakı milletimizin bekası için dünden daha önemli bir görev ile karşı karşıyadır.

Bu görev tarihidir. Stratejik tehditler, küresel senaryoların bugünkü sahnesinden başka bir şey değildir. Dünyanın enerji ve su kaynaklarını kontrol etmek isteyen emperyalizm hunhar oyunlar peşindedir.

Petrol, gaz, su, toprak bitmedikçe savaşlar da bitmeyecektir. Bu kaynaklar tükenmedikçe gözyaşları da dinmeyecektir. Kaybedenler, nehir gibi kanı dökülenler yine mazlumlardır.


Terörizm büyük ve bereketli toprakları sömürmenin, parçalamanın bugünkü bahanesidir. Bunun adı 19. yüzyılda Şark meselesiydi. Küresel dayatma ve baskı mekanizması sürekli canlı tutulmaktadır. Bugün emperyalizmin hedefi Afrika'nın okyanus kıyısından Doğu Asya'dır, engin coğrafyalardır.


Geldiğimiz bu aşamada Türkiye geri dönülemez yoldadır. 'Kızıl Elmaya kadar varız' sözü ete kemiğe bürünmüştür. Binlerce yıldır vatan tektir adı Türk'tür.


Türk milleti son sözünü Malazgirt'te söylemiştir. Hiçbir kuşatmaya eyvallah etmedik, hiçbir saldırıya boyun eğmedik. Dün düşmanlar, müflisler vardı, bugün de emperyalizmin piyonları vardı. Dün işgalciler denize süpürülmüştü bugün de teröristler görüldükleri yere gömülmektedir.


'TERÖR ELEBAŞLARININ CEZALANDIRILACAKLARI GÜNLER UZAKTA DEĞİLDİR'


Milli mücadele zaferle pekişerek, vatan düşmandan temizlenmiş ve 1923'te Cumhuriyet ilan edilmişti. Cumhuriyetin 100'üncü yıldönümünde terör belası, bölücülük illeti Türk milletinin makus tarihi olmaktan çıkarılacaktır. Terörün kaçacağı yer kalmamıştır.


Pençe-Kilit harekatıyla Zap bölgesinde bayram temizliği yapılmaktadır. Terör örgütü için güvenli hiçbir yer yoktur. Terör örgütleri kırsal alanlardan sökülüp atılmaktadır. PKK'nın terör elebaşları nokta operasyonlarla imha edilmiştir.


TSK'mız taktik ve operatif açıdan destan yazmaktadır. Kanlı örgüt eylem yapabilme kabiliyetini yitirmiş, can çekişmeye başlamıştır.


Terörist Duran Kalkan, operasyonların devam etmesi halinde sözde savaşı şehirlere taşıyacaklarını iddia etmiştir. Bursa ve İstanbul'da TÜGVA saldırısı hain saldırı olarak tespit edilmiştir. Terör elebaşlarının cezalandırılacakları günler uzakta değildir. Şehirlerimizde eylem hazırlığı içinde kim varsa tavsiyem kefenlerini de yanlarında taşımalarıdır.


Terörle mücadele koynunda haç taşıyanlara karşı hilalin duruşudur. Terörle mücadele harama karşı helalin şuurudur. Terörle mücadele gazilerimizin, şehitlerimizin alacak davasıdır.


MİLLET İTTİFAKINI HEDEF ALDI: TOPLANIP TOPLANIP DAĞILIYORLAR


Zillet İttifakı Türk milletinin ekmeğini yese de gavurun kılıcını sallamaktan rahatsızlık duymuyor. Toplanıp toplanıp dağılıyorlar, sahte gülümsemelerle günü kurtardıklarını sanıyorlar. Her numara Zillet İttifakı'nda... Bunların dilinde şehitlerimize rahmet yok, Türkiye'ye övgü yok, teröristlere tepki yok, yüzlerinde meymenet yok. Kimin hesabına siyaset yaptıklarını da bilmeyen yok.


Zillet İttifakı yine 6+1 olarak toplandı. İttifak ortakları güçlendirilmiş parlamenter sistem masalıyla avunuyorlar toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Birbirlerine tuzak kurup dedikodu yapıyorlar sonra birbirlerinin gönlünü almaya çalışıyorlar.


Üçüncü kez toplanan partilerin ortak açıklamasının Türkiye'nin yüksek mücadele anlayışıyla bağdaşan bir yanı var mıdır? Milli egemenlik haklarımıza, tarihsel emanetlere bağlılık zillet ittifakı açısından söz konusu mudur? Kimin hesabına siyaset yaptıklarını da bilmeyen yok. Yuvarlak masa bildirilerini hazırlayan dış güçlerdir. Cumhur İttifakı'nın da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin de mayası, mimarı büyük Türk Milleti'dir.


KILIÇDAROĞLU'NA 'ELEKTRİK' TEPKİSİ


Faturayı üç ay ödemeyen Kılıçdaroğlu'nun elektriği kesilmiştir. Karanlıktan aydınlık ortamına gölge düşürmeye çalışmıştır. Şahsen uyarmıştım, ödemezse elektriğin kesilmesi gerektiğini ifade etmiştim. Hatta insani destek adına il başkanlarımızın kandil göndermesini talimatlandırmıştım. Huylu huyundan vazgeçmiyor. Önemli olan sesi duyurmaktı, bir hafta sonra faturayı ödeyeceğim diyerek istismar çarkını döndürmekle uğraşıyor. Bazı siyasi odaklar da faturayı ödemek için kuyruğa giriyor. Alın birini vurun ötekine.


Kılıçdaroğlu'nun fatura iddiaları, 4 milyon hanenin elektriğinin kesildiğini ileri sürmesi kuyruklu yalandır. Kesik abone sayısının 278 bin olduğu anlaşılmaktadır. Zillet İttifakı'nın trafoları patlak, enerji nakil hatları kopuktur. Kılıçdaroğlu bilsin ki, Türkiye'yi karanlığa boğamayacaksın. Bizim görüşümüze göre, gökyüzü güneş olsa, millet yoksa, vatan yoksa, asıl karanlık işte o zamandır. Bu karanlığın müdafaası zillet ittifakı eliyle yapılmaktadır. Zillet ittifakı 2023'ün haziran ayında kaybedecek, altına imza attıkları ortak açıklamaları başlarına külah diye geçirirler.


HDP'NİN ERMENİ 'SOYKIRIMI' KANUN TEKLİFİ


TBMM'de HDP'li müptezel tarafından sunulan kanun teklifinde sözde Ermeni soykırımının tanınması istenmiş, anında iade edilmiştir. TBMM çatısı altında diasporanın ajanı bulunmaktadır. Böylesi bir zelilin TBMM'de yer alması hepimiz adına zuldür. Bu kokuşmuş vekilin kimden cesaret aldığı, kimlerle dayanışma içinde olduğu ortadadır.


Kanun teklifi olarak hazırlanması, Türkiye'yi tahrik etmek için kurgulanmıştır. Herkesi uyarıyorum, TBMM, gayrimüslim azınlıkların meydan okuma yeri değildir. Gözümüzün içine baka baka Türk milletine soykırımcı diyenlerin barınacağı bir mekan asla değildir.


Sayın Kılıçdaroğlu, elektrik ile ilgili konuştuğun kadar sözde soykırım iddiasıyla ilgili ne zaman konuşacaksın?


ABD Başkanı Biden'in bir kez daha soykırımdan bahsetmesi bizim açımızdan hukuksuzdur ve kınanmayı haketmektedir. Bundan sonra ne söylerlerse söylesinler artık bizim için kuru gürültüdür. Ecdadlarımızla gurur duyuyoruz, Allah'tan rahmet diliyoruz.''

ANASAYFA |GÜNDEM |BÖLGESEL |SİYASET |EKONOMİ |DÜNYA |SPOR |SAĞLIK |TEKNOLOJİ |KULİSVAR |BİLİM-EĞİTİM |KÜLTÜR SANAT |MAGAZİN
GİRİŞ SAYFAM YAP| |RSS ÖZET AKIŞI|İLETİŞİM|KÜNYE
Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir. Tüm hakları saklıdır.