Uzun 'Kurultay'da Koray Aydın'a Operasyon Yapılmıştır'

Print
Haber Tarihi : 02.05.2024 16:44
FaceBook paylaş Twitter paylaş Google paylaş Yahoo paylaş MSN paylaş Hotmail paylaş Delicious paylaş Digg paylaş

İyi Parti Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun partisindeki tüm görevlerden istifa etti.

Uzun 'Kurultay'da Koray Aydın'a Operasyon Yapılmıştır'
İyi Parti Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun yaptığı açıklama ile beraberindeki istifa etti.

Uzun yaptığı açıklamada

Olağanüstü hal şartlarında kuruluşuna omuz verdiğimiz ve adeta bir evladımız gibi büyüttüğümüz İYİ Parti bayrağını, Trabzon'da ve Ortahisar'da dalgalandırmanın onurlu mücadelesini verdik. 

Trabzon'dan 2018 ve 2023 genel seçimlerinde Milletvekili çıkarma başarısını gösterdik. 

2019 ve 2024 yerel seçimlerinde Yomra Belediye Başkanlığı'nı kazandık, çok sayıda ilçe ve büyükşehir belediye meclis üyelikleri elde ettik. Trabzon ve Ortahisar halkının sesi olduk, hemşehrilerimizin sorun ve taleplerinin takipçisi olduk. 

2023 ve 2024 seçimlerinde partimizin takip ettiği strateji, uyguladığı politika ve özellikle yerel seçimlerdeki muhalefete muhalefet etme söylemi, seçmen nezdinde kabul görmemiş ve İYİ Parti'nin oyları günden güne erimiştir.

Partimize zarar vermemek için Genel Merkezimizin aldığı kararlar isabetsiz olsa da partici olmanın bir gereği olarak elimizden geleni yaptık. Ancak İYİ Parti olarak sınırlı sayıda il ve ilçeler hariç ülke genelinde seçimlerde ağır bir hezimete uğradık. 

Nitekim Kurucu Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener de kamuoyuna söz verdiği üzere olağanüstü kurultay kararı almış ve kendisi de aday olmayacağını ilan etmiştir.

Malum olduğu üzere İlan edilen olağanüstü kurultayda İYİ Parti'nin bir derlenip toparlanma ümidi doğmuş olmasına rağmen, partimizi derleyip toparlayacağından emin olduğumuz Trabzon'un öz evladı ve Türk siyasetinin önemli ismi Sayın Koray Aydın da Genel Başkan adayı olmuştur.

Biz de İYİ Parti Trabzon il teşkilatı, tüm ilçe teşkilatlarımız, Kurucular Kurulu Üyemiz, Belediye Başkanımız ve seçilmiş üst kurul delegelerimizle birlikte Trabzonlu Genel Başkan adayı Sayın Koray Aydın'ın yanında dimdik durduk. 

Eminiz ki bu duruşumuzu Genel Başkan seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu da yadırgamamıştır. 
İYİ Parti'lilerin emekleri ve oylarıyla Trabzon'da siyaset yapan ve Trabzonlu Genel Başkan adayı olan Sayın Koray Aydın'ın yanında duramayanları, açık ve net olarak yadırgıyoruz ve Trabzon halkının vicdanına havale ediyoruz. 

Olağanüstü kurultayın birinci turunda delegenin teveccühü ve iradesi Sayın Koray Aydın'dan yana ortaya çıkınca, önceden planlanan operasyon yürürlüğe konulmuş, İkinci ve üçüncü turda gerekli yönlendirmeler yapılarak Trabzonlu Genel Başkan adayı Sayın Koray Aydın'ın önü kesilmiştir.

Şimdi tekrar başa dönelim ve kurultay sürecini kısaca hatırlayalım. 

Olağanüstü hal şartlarında bile görülmeyecek şekilde yetersiz bir yer ve sıkışık bir takvimde yapılacağı açıklanan İYİ Parti'nin olağanüstü kurultay sürecinde birçok haksızlık ve hukuksuzluk yapılmıştır.

Milletin kurduğu İYİ Parti'nin kurultayı, milletten kaçırılmıştır.

Sanki takvimde başka bir gün ve Ankara'da başka bir yer yokmuş gibi kitap fuarının açık olduğu bir zamanda yetersiz bir salon tutulmuş kongre salona bırakınız seyirciyi, parti üyelerimiz bile alınmamıştır. 

Askıya çıkarılan delege listesinde skandal hatalar yapılmış ve bu hataların çoğu itirazlara rağmen düzeltilmemiştir. 

Askıya çıkarılan listedeki hataların organize işler olduğunu,  seçme ve seçilme hakkına halel getireceğini kendisi de avukat olan Genel Başkan adayı Sayın Tolga Akalın bile televizyonlarda dile getirmiş olmasına rağmen bu usulsüzlükleri düzeltmek adına ne yaptığını çok merak ediyoruz. 

İYİ Parti'den Türkiye'de ikinci kez üst üste seçim kazanan tek Belediye Başkanı olan Sayın Mustafa Bıyık, Trabzon il kongresinde üst kurul delegesi seçilmiş olmasına rağmen bu olağanüstü kurultayda oy kullanamamıştır. Oy kullanamayanlar sadece Mustafa Bıyık Başkanımız ile sınırlı kalmamıştır. 

Askıya çıkarılan delege listesinde adı ve soyadı dışında, TC kimlik numarası dahil bütün kimlik bilgileri kasıtlı olarak hatalı yazılan Sayın Mustafa Bıyık, bu duruma itiraz etse de görevli hakim, delege eşleştirmesi aynı isimli bir başka kişiye yapıldığı için itirazı reddetmiştir. 

Dolayısıyla İYİ Parti Genel Merkezi, üst üste ikinci kez seçilme başarısını gösteren tek Belediye Başkanının seçme hakkını bile koruyamamış, dahası elinden almıştır. 

Yapılan bu haksızlığın ve hukuksuzluğun Mustafa Bıyık Başkanımızın Sayın Koray Aydın'ın ilçesi olan Yomra'nın Belediye Başkanı olmasıyla bir ilgisi var mıdır? Bu sorunun cevabını kamuoyu gibi bizler de çok merak ediyoruz. 

Bize göre kendi belediye başkanının seçme hakkını koruyamayan ve kendi üyesinin kurultaya katılma hakkını sağlayamayan dahası elinden alan bir İYİ Parti'nin, milletin hakkını ve hukukunu koruması artık mümkün değildir. 

Bu şartlar altında, inandığımız siyaset prensipleriyle İYİ Parti'de siyaset yapma imkanımız kalmamıştır. 

Bizler Sayın Koray Aydın'dan bağımsız olarak, kendisine yapılan vefasızlıkları, önünün kesilmesi için oynanan oyunları ve sadece bir kaç örneğini saydığımız kurultay sürecinde yapılan tüm haksızlıkları içimize sindiremediğimiz için mert ve ilkeli bir tavır ortaya koyuyoruz. 

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı olarak, Başkanlıktan, teşkilatlarda ki bütün görevlerimden ve İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. 

İYİ Parti Ortahisar yöneticilerinin de büyük çoğunluğu hem görevlerinden hem de parti üyeliklerinden istifa etmiş olup parti tüzüğü gereği yönetim düşmüştür.
ANASAYFA |GÜNDEM |BÖLGESEL |SİYASET |EKONOMİ |SPOR |DÜNYA |SAĞLIK |TEKNOLOJİ |KULİSVAR |BİLİM-EĞİTİM |KÜLTÜR SANAT |MAGAZİN
GİRİŞ SAYFAM YAP| |RSS ÖZET AKIŞI|İLETİŞİM|KÜNYE
Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir. Tüm hakları saklıdır.